Monika Kołtuniak

Monika Kołtuniak

Specjalizacja: Psycholożka, psychoterapeutka, psychodietetyczka

O mnie

Dzień dobry 🙂

Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą EMDR oraz logoterapeutą (trzeci wiedeński kierunek psychoterapii, skoncentrowany na sensie życia, wartościach i analizie egzystencjalnej). Pracuję również w podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR). Wspieram się (głównie z pacjentami z zaburzeniami odżywiania) jedną z moich nowszych specjalizacji jaką jest Psychodietetyka. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa EMDR oraz Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki.

Prowadzę terapię od 14 lat. Skupiłam się na pracy z osobami z zespołem stresu pourazowego. Moimi pacjentami były głównie ofiary przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej (po traumach wojennych, torturach, gwałtach). Jestem ogromnie wdzięczna losowi za tak cenne doświadczenia, poznanie tak wyjątkowych ludzi i możliwość niesienia im pomocy.

Staram się korzystać z doświadczenia i łączyć różne nurty terapeutyczne dostosowując je do potrzeb pacjenta. Szkolę się w różnych podejściach terapeutycznych. Uważam, że indywidualne podejście do pacjenta i nawiązanie prawidłowej relacji terapeutycznej są kluczowe w jakościowej i efektywnej pracy. Dążę do relacji, w której ja i mój pacjent jesteśmy towarzyszami wspólnej podróży.

Zdecydowałam się na Logoterapię, ponieważ łączy nurty egzystencjalizmu i behawioryzmu oraz terapię EMDR, opierającą się na wielu podejściach psychoterapeutycznych (przy okazji zawierającą też aspekt neurofizjologiczny). Moją ostatnią pasją jest współczesna medycyna mitochondrialna.

Mam to szczęście, że praca jest dla mnie przyjemnością. Daje mi satysfakcję, uczy pokory a przede wszystkim przypomina, żeby doceniać każdą dobrą chwilę w życiu. Utwierdza mnie też ciągle w przekonaniu jak cenne i kruche jest nasze życie oraz pokazuje ile siły ma w sobie człowiek by zawalczyć o nie – dla siebie samego i bliskich.

W trakcie swojej działalności spotykam się z młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję także w języku rosyjskim.

Prywatnie każdą wolną chwilę staram się spędzać na wsi, z bliskimi. Kocham zwierzęta, lubię gotować i malować 🙂

Pomagam radzić sobie z:

Edukacja:

Opinie o mnie

Previous slide
Next slide