Katarzyna Zborowska

KATARZYNA ZBOROWSKA

Specjalizacja: Psycholog, seksuolog oraz edukator seksualny

O mnie

Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na którym obroniłam pracę doktorską dot. zdrowia seksualnego oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu, otrzymując dyplom psychologa z wyróżnieniem. Ukończyłam również wiele szkoleń specjalizacyjnych krajowych i międzynarodowych z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, seksualnego i psychicznego. Jak widzisz, moja praktyka zawodowa ugruntowana jest na zdobytej wiedzy, która pozwala mi wdrażać skuteczne i najnowsze metody terapii i wsparcia. Na co dzień naukowiec, wykładowca w Zakładzie Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Instytucie Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas.
 

Jestem autorką licznych doniesień naukowych opublikowanych w czasopismach i monografiach naukowych. Prelegentką i szkoleniowcem na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych dotyczących zdrowia psychicznego, reprodukcyjnego w tym seksualnego. Zobacz w czym się specjalizuję poprzez mój identyfikator naukowca. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, prowadzę konsultacje psychoseksuologiczne indywidualne, rodzinne oraz par. Pierwsza wizyta ma charakter diagnostyczno-konsultacyjny, podczas tej wizy zdefiniujemy problem, ustalimy cel pracy i określimy dalsze etapy działania.

Zapraszam na konsultacje w zakresie:

  • trudności w sferze seksualnej, 
  • dysfunkcji seksualnych: trudność w osiąganiu orgazmu, brak lub utrata potrzeb seksualnych, zaburzeń bólowych u kobiet podczas współżycia, zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny,
  • zachowań masturbacyjnych u dzieci i dorosłych, 
  • tożsamości i orientacji seksualnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, 
  • edukacji zdrowotnej w tym seksualnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, również w zakresie niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej,
  • kryzysu egzystencjonalnego na każdym etapie życia,
  • kryzysu i rozbieżność potrzeb seksualnych w związku,
  • seksualności w ciąży i po porodzie,
  • depresji w tym depresja poporodowa,
  • praca z osobami i parami LGBTQIA+.

Zastanawiasz się dlaczego Nasza seksualność wzbudza tak wiele kontrowersji i stanowi temat tabu? Przecież to ona stanowi kluczowy aspekt istnienia człowieka w trakcie całego jego życia. Seksualność jest wrodzoną, naturalną funkcją naszego organizmu i jednym z zasadniczych czynników motywujących do podejmowania więzi i kontaktów międzyludzkich. W przypadkach, gdy seks jako temat do rozmów nie istniał lub stanowił tabu, warto skorzystać z oferty psychologa-seksuologa. A jeśli jakiś element Twojego życia seksualnego zaburza funkcjonowanie dnia codziennego lub wpływa na Twoją relację partnerską, to nie czekaj i daj sobie pomóc! Z wizytą w gabinecie psychologa-seksuologa nie trzeba czekać do ostatniej chwili, kiedy jesteśmy sfrustrowani i nieszczęśliwi. Holistyczne podejście do zdrowia seksualnego, jakie prezentuje – opiera się na wspieraniu poprawnego rozwoju seksualnego człowieka, propagowaniu rzetelnej wiedzy medycznej i psychologicznej, a wszystko po to byś mógła/mogł odkryć swoją seksualność, poradzić sobie z określeniem jej, jak i czerpać z niej pełną satysfakcję. To wszystko jest niezbędne, by móc pokochać siebie i zbudować trwałą, dojrzałą relację.

Pomagam osobom, których nurtuje ich sfera seksualna. Jeśli jest coś co Cię niepokoi lub potrzebujesz profesjonalnej porady, to zapraszam Cię do mojego gabinetu. W czasie Naszej konsultacji postaram się udzielić Ci najlepszego wsparcia oraz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Pomagam radzić sobie z:

Edukacja:

Opinie o mnie

Previous slide
Next slide