Edyta Filec

EDYTA FILEC

Specjalizacja: psychologia kobiet, psychologia kryzysu, psychoterapia, psychologia kliniczna, psychologia seniorów, psychologia społeczna

O mnie

Witam Państwa bardzo serdecznie.
 
Jestem psychologiem o specjalności klinicznej, terapeutą oraz trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, a także studia podyplomowe z Psychologii Transportu na tym Uniwersytecie. Jestem w trakcie 4- letniej Szkoły Terapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Katowicach, na Oddziale Onkologii Katowickiego Centrum Onkologii, a także realizując projekt wsparcia i pomocy psychologicznej osobom w wieku senioralnym, osobom z niepełnosprawnościami, ze schorzeniami neurodegeneracyjnymi.
W swojej praktyce zajmuję się również treningami funkcji poznawczych oraz treningami umiejętności społecznych (treningami radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami, treningami asertywności).
Moim celem jest ciągły rozwój, w ramach którego odbywam wiele szkoleń, uczestniczę w warsztatach, a także poddaję swoją pracę terapeutyczną systematycznej superwizji. Obecnie przygotowuję się do certyfikowanego szkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej.
W swojej pracy staram się dobierać metody i narzędzia dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta opierając się na technikach Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Racjonalnej Terapii Zachowań, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Terapii Akceptacji i Zaangażowania.
W swojej pracy opieram się na poszanowaniu indywidualności, samostanowieniu i sprawczości klienta, bazując przy tym na Jego zasobach, umiejętnościach i kompetencjach, a wszystko to w duchu psychologii pozytywnej i holistycznym podejściu do klienta.
Szczególną wagę przykładam do budowania dobrej relacji z klientem opartej na empatii, zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i autentyczności.

Pomagam radzić sobie z:

Edukacja:

Opinie o mnie

Previous slide
Next slide