Porady Ekspertów

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wpisami w których dzielimy się wiedzą psychologiczną. Zachęcamy także do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych 

Style przywiązania – człowiek w bliskich relacjach

Człowiek jako istota społeczna zgodnie z różnymi teoriami psychologicznymi na pewnym etapie życia, w sposób bardziej lub mniej świadomy, decyduje się na poszukiwanie osoby, z którą może zakładać bliską relację

Poczucie dobrostanu psychicznego – co to jest i jak o to zadbać?

Dobrostan psychiczny określany jest jako poznawcza i emocjonalna ocena własnego życia i wielu jego aspektów, które składają się na ogólny stan zadowolenia.

Hipochondria

Zaburzenia hipochondryczne należą do grupy zaburzeń lękowych, które związane są z nadmierną koncentracją na zdrowiu i występowaniem lęku w wyniku zaabsorbowania ryzykiem i możliwością zachorowania na poważną chorobę.

Na czym polega psychoterapia poznawczo-behawioralna?

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest jedną ze skuteczniejszych terapii, badania naukowe pokazują wysoką skuteczność tego podejścia w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Depresja

Każdy człowiek w swoim życiu przeżywa smutek który jest naturalnym uczuciem pojawiającym się w różnych sytuacjach.

Zdrowy sen

Sen jest jedną z fizjologicznych potrzeb człowieka, której zaspokajanie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania.

Terapia par – kiedy i dla kogo?

Czasami w bliskiej relacji pojawia się napięcie prowadzące do problemów zaburzających równowagę w życiu dwojga ludzi, a ich dotychczasowe sposoby radzenia sobie zawodzą.

Zaburzenia afektywne dwubiegunowe – ChAD

Zaburzenia afektywne dwubiegunowe charakteryzują się złożonym przebiegiem i różnorodnością objawów, które są źródłem cierpienia chorej osoby.

Samoocena – źródło cierpienia lub zasób w życiu człowieka

Samoocena to jedna z wielu struktur psychicznych, która wpływa na nasze życie i sposób określania siebie w odniesieniu do społeczeństwa.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Nasi specjaliści aktywnie dzielą się swoją wiedzą nie tylko na blogu i szkoleniach, ale także w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Pełnimy także funkcje doradcze i eksperckie w ważnych organach administracji samorządowej, jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy istotne dla zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym.

Zachęcamy Cię do obserwowania naszych profili.